ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10616531
*
nr 1061 6531
Spegel
nutida tillverkning, 287x135
Utrop:
2.000 kr
Såld:
5.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2016
kl 18:55:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 19:47:00
1
4.200 kr
10/10 17:33:09
2
1.700 kr
10/10 17:33:09
1
1.800 kr (Budbetjänt)
10/10 17:33:52
2
1.900 kr
10/10 17:33:52
1
2.000 kr (Budbetjänt)
10/10 18:38:58
1
4.600 kr
10/10 18:46:03
3
2.200 kr
10/10 18:46:03
1
2.400 kr (Budbetjänt)
10/10 18:49:44
4
5.200 kr
10/10 18:50:09
1
Vinnande bud
10/10 18:51:51
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida tillverkning spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1061 6531
Spegel
nutida tillverkning, 287x135
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 19:47:00 | 1 | 4.200 kr |
10/10 17:33:09 | 2 | 1.700 kr |
10/10 17:33:09 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
10/10 17:33:52 | 2 | 1.900 kr |
10/10 17:33:52 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
10/10 18:38:58 | 1 | 4.600 kr |
10/10 18:46:03 | 3 | 2.200 kr |
10/10 18:46:03 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
10/10 18:49:44 | 4 | 5.200 kr |
10/10 18:50:09 | 1 | Vinnande bud |
10/10 18:51:51 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida tillverkning spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53